Sivas Bilgi Bankası /sivastr.com ..  Sivas Dışı Sivas'la ilintili Spor Kulüpleri
 Sivas Bilgi Bankası /SivasHaber Kayıtları ziyaretcilerimiz ve ilgili kurumların bilgi girişi ve verilerini içermektedir...
 |*İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ|*SPOR KULÜPLERİ|*SİVASSPOR|*.....
KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ
   

HABER / DUYURU / ETKİNLİKLER::: Haber - Duyuru Basın İletileriniz için doldurunuz

saricubuk81_logo.gif (1755 bytes)Mesaj Tarihi: Pazar, Aralık 24, 2006
Mesajı gönderenin adı soyadı:  Gülen YILDIRIM
Haber içeriği:  Kulübümüz Futbol A takımı resmi maçları 2007 Ocak ayı sonunda başlayacaktır. Futbol A takımımızın antremanları 27.12.2006 çarşamba akşamı saat 20.00 de başlayacaktır.
tüm sporcularımıza duyurulur..
Yer: Yenikapı, eski Çakıl gazinosu bitişiği spor tesisleri
Tel.: 0.535.781.61.80


KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ
GELENEKSEL
14. ATLETİZM YARIŞLARI YAPILDI...
Haber: GÜLEN YILDIRIM
e-posta:  gulen99@hotmail.com
Kulübümüzün her yıl geleneksel olarak Gençlik ve Spor il müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğiAtletizm Yarışlarımızın 14.sü bu yıl 01/06/2003 Pazar günü Yenikapı, Çakıl gazinosu bitişiğindeki Langa ve Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor kulüplerine ait tesislerde geniş bir sporcu ve taraftar kitlesiyle gerçekleştirilmiştir.Atletizm müsabakalarında derceye giren sporculara ödülleri verilmeden önce bir konuşma yapan Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübü Başkanı Murat Yıldırım, çok zor koşullar altında gerçekleştirdikleri bu etkinlikle sporu kitleye yaymayı hedeflediklerini söyledi.Bunun yanı sıra bu tür etkinliklerde insanların birbirleriyle kaynaştıklarını, ailelerin çocuklarıyla beraber güzel bir gün geçirip stresten uzak kaldığını belirten Murat Yıldırım, sporu dostluk, barış ve sevginin temeli, kıtaları ulasları birleştirici bir unsur olarak gördüklerini ve bunun da ancak Amatör ruhla gerçekleştirilebileceğini söyledi.
                   Yapılan müsabakalar sonucu dereceye giren sporcular ve kulüpler aşağıdadır:
                     MİNİK KIZLAR (Ferdi)         

1).Bingöl Sağun (S.Mevlana İ.Ö.O) 2,15 
2) Seda Coşar    (                 "           ) 2,18
3) Selvin Ateş   (                   "          ) 2,25 

  MİNİK KIZLAR (Takım)
1)Sultanbeyli Mevlana İ.Ö.O (7)          
2)...................................................
3)....................................................
                    

MİNİK ERKEKLER(Ferdi)  
1) Baki Çiçek (S. Mevlana İ.Ö.O) 2,08
2) Cahit Keskin (               "          )   2,10 

3) Rıdvan Tülay ( "         )   2,14       
    
MİNİK ERKEKLER(Takım)
1) Sultabeyli Mevlana İ.Ö.O (6)
2) K. Sarıçubuk 81 S.K. (c) (27)
3) K. Sarıçubuk 81 S.K. (a) (34)
         

YILDIZ KIZLAR (Ferdi)
1) Meltem Ateş (S. Mevlana İ.Ö.O) 3,30 
2) Zeynep Yıldız ( " ) 3,34  
3) Berna Kotan ( " ) 3,40


YILDIZ KIZLAR(Takım)
1) S. Mevlana İ.Ö.O (6)
2) Osman Ülkümen Lisesi (21)
3) Tevfik Kut İ.Ö.O (39)

YILDIZ ERKEKLER(Ferdi) 
1) Ercüment Ateş (S. Mevlana İ.Ö.O)

2) Eyaz Yıldız ( " ) 
3) Muhbettin Kenben ( " ) 

YILDIZ ERKEKLER(Takım)
1) Sultanbeyli Mevlana İ.Ö.O (6)
2) Bahçelievler Lisesi (15)
3) K. Saıçubuk 81 S.K. (49)

GENÇ KIZLAR (Ferdi)  
1) Duygu Okçu (Osman Ülkümen Lisesi)
2) Cansu Kabakbaş ( " )
3) Deniz  Özveran ( " ) 

GENÇ KIZLAR (Takım)
1) Osman Ülkümen Lisesi (6)
2) Güngören Ticaret Meslek Lisesi (27)
3)...............................................

GENÇ ERKEKLER(Ferdi)
1) Yalçın Samin (Ferdi)
2) Serdar Çelik (S. Mevlana İ.Ö.O)
3) Nevmettin Kenben ( " ) 

GENÇ ERKEKLER(Takım)
1) Güngören Ticaret Meslek Lisesi (23)
2) Osman Ülkümen Lisesi (27)
3).................................

BÜYÜK ERKEKLER(Ferdi)
1)Aytekin Samin (Ferdi) 
2) Murat Yıldızoğlu (Ferdi)
3) Murat Kaya (Adıyaman S.K.) 

BÜYÜK ERKEKLER(Takım)
1) Adıyaman Gençlik S.K. (15)
2) Mersedes S.K. (20)
3)................................
     

MASTER BAYANLAR  35 - 39 YAŞ 40 - 44 YAŞ  
1)Emine Varol        
2) Hatice Kahraman 

MASTER ERKEKLER 35 - 39 YAŞ 40 - 44 YAŞ
1) R. Ozan Keskin 1) Barbaros Fırat
2) Mustafa Pehlivanlar

3) Ali Babal
45 - 49 YAŞ 50 - 54 YAŞ 55 - 59 YAŞ 60 - 64 YAŞ
       1) Atilla Yavuz 1) Şükrü Karademir 1) Muammer Göksel 1) Limit Arsoy
       2) Erdem Akdoğan 2) Halim Pehlivanlar
       3) Mehmet Kanca 3) Kemal Altunkaş

65 - 69 YAŞ 70 ve Üstü
1) İlhan Kart 1) İrfan Ürk
SPASTİK ÇOCUKLAR ve SAKATLAR       
1) Hüseyin Kahraman
 
Bu seneki koşumuza MASTER, Tevfik Kut İlköğretim Okulu, Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübü, Güngören Osman Ülkümen Lisesi, Sultanbeyli Mevlana İ.Ö.O, Langa Spor Kulübü, Bahçelievler Lisesi,Mersedes Spor Kulübü, Adıyaman Gençlik ve Spor Kulübü, Güngören Ticaret Meslek Lisesi katılmıştır. Ayrıca CHP genel başkanı Deniz Baykal, Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Orha Saka, CHP Sivas milletvekili Nurtettin Sözen,   ANAP Genel Başkanı Ali Talip Özdemir ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de   gönderdikleri telgraflarla spor kulübümüze bu etkinliğinden dolayı tebrik etmiş, başarılar dilemişlerdir. Dereceye giren sporculara ödüllerini, Tevfik Kut İlköğretim okulu müdürü Mustafa Karabıçak, Kumkapı Sarıçubuk 81 spor Kulübü başakanı Murat Yıldırım, Kumkapı Sarıçubuk spor kulübü 2. Başkanı Celal Teke, Kumkapı sarıçubuk 81 Spor Kulübü Futbol Şubesi sorumlusu Ömer Varlık, Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat K!
ılıç, CHP Eminönü ilçe başkanı Mehmet Ali İyimaya, Uluslararası Atletizm Hakemimiz Sedat Kıvılcım vermişlerdir. Kır koşumuza toplam 350 sporcu katılmıştır. Bu seneki koşumuzda büyük erkekler kategorsinde ferdi sıralamada dereceye giran sporcular kulübümüz futbol şubesi sorumlusu Ömer Varlık tarafından para ödülüyle ödüllendirilmişlerdir.
MURAT YILDIRIM /Başkan

2003 - 2004 SEZON AÇILIŞI

Haber: Gülen Yıldırım
Kulübümüzün 2003/2004 sezon açılışı 26/10/2003 Pazar günü geniş bir taraftar kitlesi ve sporseverlerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Sezon açılışımıza İstanbul gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı İbrahim Kayı ve Eski Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Vedat Bayram bizzat katılarak, yaptıkları konuşmalarda spor kulübümüze başarılar dilemişlerdir. Yine İstanbul gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı İsmail Şenay, CHP Eminönü ilçe başkanı Sait Kahraman, SHP Eminönü ilçe başkan yardımcısı İbrahim İltemiş sezon açılışımızda bizleri yalnız bırakmamışlardır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, ANAP Genel Başkanı Ali Talip Özdemir, Gençlik ve Spor Genel Müdür Mehmet Atalay, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, CHP Sivas Milletvekili Nurettin Sözen, Eminönü Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Karakaya telgraflarıyla iyi dileklerini kulübümüze iletirken, AK Parti Eminönü ilçe teşkilatı da gönderdikleri çiçekle bizleri yalnız bırakmamışlardır.
Kulüp Başkanı Murat Yıldırm'ın sezon açılışı konuşması aşağıdadır:
Değerli misafirlerimiz ve sevgili sporcularımız,
Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübünün 2003 - 2004 Sezon açılışına hoş geldiniz. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
1981 yılında kurulan ve o tarihen bugüne faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden kulübümüz "sporun en güzeli kitlesel olanıdır" ilkesinden yola çıkarak sportif faaliyetler için kısıtlı imkanları dahilinde gençlere olanaklar sunmuş ve gençlerle birlikte birçok faaliyete, birçok başarıya imza atmıştır.
Geleneksel olarak her yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz Kır Koşumuz 14. yaşını doldururken, etkinliğimize 7'den 77'ye her yaş grubundan sporcular katılmakta ve her sene büyük bir coşku yaşanmaktadır.
Yine her yıl Langa Spor Kulübü ile birlikte düzenlediğimiz ve bir suikast sonucu aramızdan ayrılan büyük yazar Uğur Mumcu'nun adını taşıyan futbol turnuvasının 11. sini bu yaz gerçekleştirdik. Miniklerin oynadığı futbol müsabakları, gerek futbol tekniği açısından, gerek amatör futbol ve centilmenlik açısından ve gerekse de turnuvanın adına yaraşırlığı bakımından göz doldurmuş ve izleyenlerin zihninde güzel anılar bırakmıştır.
Geçtiğimiz sezon içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu güzel etkinliklerin yanısıra kulübümüz  miniki yıldız, b genç ve a futbol takımlarımız katıdıkları amatör müsabakalarda kulübümüzü başarıyla temsil etmiş, centilmence mücadelelerinin yanısıra elde ettiği skorlarla gruplarında üst sıralarda yer almışlardır.
Ayrıca  Atletizm dalında da katıldıkları yarışlarda kulübümüzü başarıyla temsil eden, gerek ferdi, gerekse takım halinde kulübümüze çeşitrli dereceler kazandıran atletizm takımımız da geçtiğimiz sezon içerisinde göz doldurmuştur.
Sportif faaliyetlerinin yanısıra bünyesinde kültürel faaliyetlere de yer veren nadir spor kulüpleri arasında yer alan kulübümüz, kuruluşundan bugüne kadar halk oyunları ve tiyatro çalışmalarının yanısıra, gönüllü çevreciler grubuyla da toplumu ilgilendiren her türlü soruna karşı duyarlı olduğunu da çalışmalarıyla göstermiştir.
İşte tüm bu faaliyetelere bizzat katılarak, kulübümüzü başarıyla temsil eden tüm öncelikle sporcularımızı, sonrasında ise amatör spora destek veren gerek yönetimdeki arkadaşlarımı, gerekse amatör spora gönlünü vermiş, yüreğiyle, maddi - manevi gücüyle bizlere destek veren amatör spor dostlarını tebrik ediyor, önümüzdeki sezonun hayırlı ve başarılı geçmesini diliyorum.
Murat YILDIRIM
        Başkan
Mesaj Tarihi: Perşembe, Kasım 11, 2004
Haber/ Duyuru:  gülen yıldırım
e-posta:  gulen99@hotmail.com


12. UĞUR MUMCU MİNİKLER FUTBOL TURNUVASI
Önce gençlik, önce insan ilkesinden hareketle kitle sporunu ve toplumsal kültür faaliyetlerini her türlü imkansızlıklara rağmen gerçekleştirmek ve bunu topluma yansıtabilmeyi kendine hedef olarak seçen Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübünün her yıl geleneksel olarak yazar Uğur Mumcu'nun anılarını ve düşüncelerini yaşatmak amacıyla düzenledikleri Uğur Mumcu Minikler Futbol Turnuvasının 12. sinin finaline hoş geldiniz.
Amatör sporun yeteri kadar desteklenmediği, sporun öksüz evladı gibi görüldüğü bir zamanda, ülkemizin spor tesisi bakımından en fakir ilçesi olan Eminönü'ndeki bir amatör spor kulübün kendi olanakları ölçüsünde gerçekleştirdiği turnuva minik sporcuların birbirleriyle centilmence mücadelelerine sahne olmuştur. Spor kulüplerinin, sporcuların turnuva boyunca birbirleriyle kurdukları iletişim, yeni dostluklara yeni arkadaşlıklara zemin hazırlamış, amatör ruhla bu işe sarılan bizlere de, sizlerin göstermiş olduğu ilgi ayrıca büyük bir güç vermiştir.
Bu turnuvanın amacına ulaşmasında bizlere destek olan herkese özellikle de son 3 yıldır final maçlarına hakem gönderen İl Futbol Hakem Komitesine teşekkür ederken, tüm spor kulüplerine ve sporcularına da gösterdikleri centilmenlik, iyi niyet ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum.
Turnuvaya bu yıl, Langa Spor, K. Sarıçubuk 81 Spor Kulübü, Dobruca Spor, Kadırga Spor, Damla Spor, Güzelhisar, Davutpaşa Spor ve İlk adım 2000 spor  Kulüpleri katılmıştır.

29/10/2000 Cuma
14.00 - 15.00 : Kadırga S.K - Güzelhisar S.K (3. lük maçı)
15.00 - 16.00 : Langa Spor - Damla Spor  (Final Maçı)
16.00 : Ödül Töreni


Yapılan müsabakalar sonucu Kadırga Spor Kulübünü 6 - 5 yenen Güzelhisar 3., Langa Spor Kulübünü 3 - 1 yenen Damla Spor Kulübü turnuva şampiyonu olmuştur.

MURAT YILDIRIM
K. Sarıçubuk 81 Spor Klp. Bşk.
 

Güncel Haber / Duyuru
  Mesaj Tarihi: Pazartesi, Kasım 27, 2006
Mesajı gönderenin adı soyadı:  gülen yıldırımHaber içeriği:   Kulübümüz Yıldız futbol takımının resmi müsabaka sonuçları aşağıdadır:
19.11.2006: Batı Trakya 5 - K. Sarıçubuk 1
25.11.2006: K. Sarıçubuk 5 - Yeşilılgaz 1

Kulübümüz B Genç Futbol takımı Resmi müsabaka sonuçları:
18.11.2006: K. Sarıçbuk 2 - Güzelhisar 2
26.11.2006: Şehzadebaşı 0 - K. Sarıçubuk 0
Mesaj Tarihi: Pazar, Ekim 1, 2006

Mesajı gönderenin adı soyadı:  Gülen YILDIRIM
Haber içeriği:  30.9.2006 CUMARTESI GÜNÜ YILDIZ FUTBOL TAKIMIMIZIN ALBAYRAK SAHASIDA Y.GÜNEŞ SPORLA YAPILAN MAÇINDA KULÜBÜMÜZ  5-1 GALİP  GELMIŞTIR 1.10.2006 PAZAR GÜNÜ B GENÇ FUTBOL TAKIMININ  KARA YOLLARI SAHASINDA GÜZELHİSARLA YAPILAN MAÇINDA KULÜBÜMÜZ 4-8 MAĞLUP OLMUŞTUR. TÜM ÜYE VE TARAFTARLARIMIZA DUYURULUR...

KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ 25/03/2001'DEN İTİBAREN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ FAALİYETLER

Kulübümüz 25/03/2001 tarihinde yapılan 8. Olağan Kongresi'nde yeni görev dağılımımdan sonra kendine yeni bir strateji çizmiş bu strateji doğrultusunda  kulübümüz önce insan, ilkesinden hareket ederek sporcular arasında sevgi, saygı,  hoşgörüyü geliştirmek ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışmayı kendine hedef olarak belirlemiştir. Bu amaç doğrultusunda kulübümüz bugüne dek yeni ve modern tesis yapılması için tüm başvurularımızı gözden geçirip, yetkili mercilere ilçemize spor tesisi kazandırılması için gerekli başvurularda bulunmaya karar vermiştir. Bunun yanısıra kulübümüzün sportif ve kültürel faaliyetlerin daha sağlıklı bir şekilde yapılması için yönetim kurulu içerisinde yeni görev bölümleri yapılması ve ayrı eten yeni komiteler oluşturulması bu komitelerde sporcuların da yer alması için sporcuların buna teşvik edilmesi doğrultusunda yönetim kurulumuz çalışmalarına başlamıştır.
Kulübümüzün 25/03/2001 tarihinden günümüze kadar gerçekleştirdiği faaliyetler ve sonuçları aşağıdadır:
2001 Nisan ayında Kulübümüz ve Langa Spor kulübüne ait Çakıl gazinıosu bitişiğindeki spor tesisleri olanaklar ölçüsünde onarımı için iki kulüp yönetim kurulları karar alarak onarıma geçilmesi için çalışmalara başlamıştır.
2001 yılının 4. ayında yapılan Büyük şehir Belediyesi Yol Koşusunda Büyük Erkeklerde takım halinde 4 olmuştur.
16/05/2001 tarihinde her yıl İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan 20. Atatürk'ü Anma Koşusunda kulübümüz Yıldız Erkeklerde takım 3.   derecesini elde etmiştir.  05/06/2001 tarihinde yapılan Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında kulübümüz sporcularından oluşan Gönüllü Çevreciler Sarayburnu, Kenedy caddesi ve Yenikapı'da Çevre temizleme etkinliğinde bulunmuşlardır. Kulübümüzün her yıl Spor il Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Adalar gezisi ve Kır koşusunun 12. si 03/06/2001 Pazar günü Büyükada Dilburnu piknik alanı içinde geniş bir sporcu ve taraftar kitlesiyle gerçekleştirilmiştir. Gezi kapsamında yapılan atletizm müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri verilmeden önce bir konuşma yapan kulübümüz başkanı Murat Yıldırım, çok zor koşullar altında gerçekleştirdikleri bu etkinlikle sporu kitlelere yaymayı hedeflediklerini söylemiştir. Bunun yanısıra bu tür etkinliklerde insanların birbirleriyle kaynaştıklarını, ailelerin çocuklarıyla beraber güzel bir gün geçirip stresten uzak kaldığını belirten başkan Murat Yıldırım, sporu, dostluk, barış ve sevginin temeli, kıtaları ulusları birleştirici bir unsur olarak gördüklerini ve bunun da ancak Amatör ruhla gerçekleşebileceğini söylemiştir. Ayrıca bir konuşma yapan Adalar Kaymakamı Mustafa Farsakoğlu da Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübünün her yıl düzenlediği ve bu yıl 12! sini yaptığı Geleneksel Adalar Gezisi ve Kır Koşusunun önümüzdeki yıllarda da devam etmesi için her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi. 12. Kır Koşusu müsabakalaının sonuçları aşağıda belirtilmiştir.

1200 m. MİNİK KIZLAR (Ferdi)

1. Esra Canıtez (Dr.Sait.Dorga İ.O) 3,49,50
2. Sebiyelek Batman (B. Ada İ.O)  3,57,31
3. Tuğçe Gevrek  3,58,16
MİNİK KIZLAR (Takım)

1. Dr. Sait Dorga İlköğretim Okulu (11)
2. Büyükada İlköğretim Okulu (25)
3. Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Klp.  (40)
1200 m. MİNİK ERKEKLER (Ferdi)

1. Aşkın Karaca (Dr. Sait.D. İ.O)  3,31
2. Mesut Enez (K. Sarıçubuk 81) 3,35
3. Ayhan Ayça (Dr. Sait D. İ.O)   3,45
MİNİK ERKEKLER (Takım)

1. Dr. Sait Dorga İlköğretim Okulu(12)
2. Katıp Kasım İlköğretim Okulu (18)
3. Büyükada İlköğretim Okulu (35)

2000 m. YILDIZ KIZLAR (Ferdi)

1. Esma Canıtez (Dr. Sait. D. İ.O)  3,17,81
2. Sevda Şahin (             "                )    3,19,26
3. Dilşah Narlıoğlu (Uzunçiftlik. Bld)3,19,58
YILDIZ KIZLAR (Takım)

1. Dr. Sait Dorga İlköğretim Okulu (7)
2. Zeytinburnu S.K.D (26)
3. Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Klp.(38)

2000 m. YILDIZ ERKEKLER (Ferdi)

1. Fatih Ertürk (B. Ada İ.O)   1,58,64
2. Sezgin Bektaş (İnönü İ.O)   2,00,10
3. Dilşah Narlıoğlu (Uzunçiftlik Bld.)2,01,10
YILDIZ ERKEKLER (Takım)

1. İnönü İlköğretim Okulu- Bağcılar (21)
2. İnönü End. Mesl. Lisesi  (25)
3. Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Klp.(25)

4000 m. BÜYÜK BAYANLAR (Ferdi)

1. Gülcan Çelik (Beşiktaş)   3,34,67
2. Zerrin Yıldızoğlu (Z.burnu S.K)  3,37,34
3. Beyhan Kılıç   (       "             ) 4,10,51 3.
BÜYÜK BAYANLAR  (Takım)

1. Zeytinburnusporlular Derneği  (9)
2. Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Klp. (28)
4000 m. BÜYÜK ERKEKLER (Ferdi)

1. Murat Yıldızoğlu   6,18,52
2. Sadrettin Özlük (Mersedes S.K)  6,44,47
3. Coşkun Öztürk (       "               )   7,03,15
BÜYÜK ERKEKLER (Takım)

1.Mersedes Spor Klp. (12)
2. Suşehri Spor Klp  (30)
3. Zeytinburnu Spor Klp. (39)

4000 m. MASTER BAYANLAR
1. Emine Kahraman (40-49 YAŞ)
4000 m. M ATER ERKEKLER

1. Übeydet İsmailov (30-39 YAŞ)
1. Kudret Kupsal (40-49 YAŞ)
1. Hasan Nailoğlu (50-59 YAŞ)
1. Osman Yavuz (70 YAŞ ÜSTÜ)
2. Zahir Atalay  (       "                )
3. Ahmet Güler (          "            )

NOT: Zihinsel ve Bedensel Engelli olarak müsabakalara katılan 50 sporcunun tamamı ödüllendirilmiştir.
2001'in 4. Ayında başlayan ve Haziranın ortasında sona eren İstanbul Amatör Minikler futbol müsabakaları sonucunda kulübümüz minikler futbol takımı grubunda 3. Olmuştur.
Langa ve Kumkapı Sarıçubuk 81 spor kulüplerinin her yıl geleneksel olarak yazar Uğur Mumcu adına düzenledikleri turnuvanın 9. su bu yıl 01/07/2001 - 15/07/2001 tarihleri arasında Yenikapı, Çakıl gazinosu bitişiğindeki Langa ve Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulüplerine ait tesislerde yapıldı. Bu seneki turnuvaya Dobruca Spor, Langa Spor, K. Sarıçubuk 81, Sancak Spor, Kadırga Spor, Atışalanı Spor, Bağlarbaşı Spor ve İstanbul spor kulüplerinin Minik Futbol takımları katıldı. Uğur Mumcu'nun adını ve düşüncelerini yaşatmak amacıyla düzenlenen turnuvanın final töreninde konuşma yapan Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübü başkanı Murat Yıldırım "24 Ocak 1993 tarihinde bombalı bir suikast sonucu aramızdan ayrılan büyük yazar, kalemiyle korkusuz bir yürek olan Uğur Mumcu'nun anılarını ve düşüncelerini yaşatmak için düzenledikleri bu turnuvaya destek olan herkese teşekkür ederken Uğur Mumcu'nun katillerinin hala bulunamamış olmasına dikkat çekti. Oynanan final maçı sonucunda penaltılarda  Sancak Spor'u 8-6 yenen Dobruca Spor turnuvanın şampiyonu olmuştur.
Langa ve Spor Kulübümüzün ortaklaşa kullandıkları, Yenikapı Kenedy caddesi, Çakıl gazinosu bitişiğindeki 821 ada 10 parsel sayılı yerde bulunan mini dpor tesisinin 955 metrejkarelik alan için Milli Emlak Topkapı Yakası tarafından geçmiş beş yıla dönük olarak 23/07/2001 tarih 2744 sayılı ecrimisil ihbarnamesine karşılık olarak istenen 3,563,666,667 TL'lik ecrimisil bedeline kulübümüz yönetim kurulu Milli Emlak Topkapı Yakasına itirazda bulunmuştur.itiraz sonucu verilen cevap doğrultusunda aynı yıl Kasım ayı içerisinde İstanbul 4. İdare Mahkemesine, Langa Spor Kulübüyle ortaklaşa olarak Ecrimisil için dava açılmıştır.
2001- 2002 Amatör Futbol müsabaklarına A takım, Genç takım ve Minik Takım kategorilerinde katılan kulübümüz furbol takımları gruplarında başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.
01/10/2001 tarihinde 2001-2002 Futbol sezon açılışını geniş bir sporcu, üye ve taraftar kitlesiyle gerçekleştiren kulübümüz sporcularımıza kendi tesislerimizde yemek de vermiştir.
2001 Ekim ayı içerisinde yapılan Avrasya Maratonu ve Halk Koşusu'na kulübümüz geniş bir katılımla katılmıştır.
2001 Kasım ayında Beden terbiyesi Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sakarya Kır Koşusu'na katılan kulübümüz başarılı sonuçlar elde etmiştir.
2002'nin Ocak ayında Sulüp üyelerimiz ve sporcularımızın tanışması, kaynaşması ve kulüp faaliyetleri konusunda görüş alış verişinde bulunması için kulübümüz Yenikapı'daki Spor Langa ve Sarıçubuk 81 spor kulüplerine ait tesislerinde bir yemek vermiştir.
16/04/2002 tarihinde Eminönü İlçesindeki Amatör Spor Kulüplerinin sorunlarına çözümler üretmek amacıyla İ.A.S.K.F. Başkanı Sait Yüce ve Başkanlık Divanı üyeleriyle Eminönü'ndeki Spor Kulüpleri Başkanları Langa Spor Kulübü ile kulübümüze ait olan tesislerde bir araya gelmişlerdir.
n 16/05/2002 tarihinde İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Sarayburnu'nda düzenlenen Ata'yı Anma Yol Koşusunda kulübümüz Yıldız Erkekler Atletizm Takımı takım halinde 4. olmuştur.
Kulübümüzün her yıl geleneksel olarak Gençlik ve Spor il müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Adalar gezisi ve kır koşumuzun 13.sü bu yıl 09/06/2002 Pazar günü Büyükada Dilburnu piknik alanı içinde geniş bir sporcu ve taraftar kitlesiyle gerçekleştirilmiştir.Atletizm müsabakalarında derceye giren sporculara ödülleri verilmeden önce bir konuşma yapan Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübü Başkanı Murat Yıldırım, çok zor koşullar altında gerçekleştirdikleri bu etkinlikle sporu kitleye yaymayı hedeflediklerini söyledi.Bunun yanı sıra bu tür etkinliklerde insanların birbirleriyle kaynaştıklarını, ailelerin çocuklarıyla beraber güzel bir gün geçirip stresten uzak kaldığını belirten Murat Yıldırım, sporu dostluk, barış ve sevginin temeli, kıtaları ulasları birleştirici bir unsur olarak gördüklerini ve bunun da ancak Amatör ruhla gerçekleştirilebileceğini söyledi.Ayrıca her yıl geleneksel olarak düzenledikleri bu gezinin her geçen yıl daha fazla katılımla gerçekleştiğini, bu durumun da kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Yapılan müsabakalar sonucu dereceye giren sporcular ve kulüpler aşağıdadır:
MİNİK KIZLAR (Ferdi)

1) Merve Demir (İst. Veteranlar Atl. Klıp
2) Necla Şener (B. Ada İ.Ö.O) 
3) Gülşah Yıldırım (B. Ada Şehit Murat İ.Ö.O)             
MİNİK KIZLAR (Takım)

1) Büyükada İlköğretim Okulu (57)
2) B. Ada Şehit Murat İ.Ö.O (60)
3) K. Sarıçubuk 81 (86)
                  
MİNİK ERKEKLER(Ferdi)

1) Mesut Enes (K. Sarıçubuk 81)
2) Engin Ekemen (K. Sarıçubuk 81)
3) Allah verdi Yöndem (K. Sarıçubuk 81)
MİNİK ERKEKLER(Takım)
1) K. Sarıçubuk 81 (6)
2) B. Ada İ.Ö.O (41)
3) Feriköy paşa mh. Spor klp. (41)

YILDIZ KIZLAR (Ferdi) 

1) Burcu Dermanlı (T.E.V Zahide Zehra Garring İ.Ö.O)
2) Duygu Dermanlı (                 "        "                        )
3) Figen Kılıç (B. Ada İ.Ö.O)
YILDIZ KIZLAR(Takım)
1) T.E.V Zahide Zehra Garring İ.Ö.O (7)
2) Ali Fuat Cebesoy İ.Ö.O. (15)
3) Ahmet Yesevi İ.Ö.O (30)

YILDIZ ERKEKLER(Ferdi)  

1) Muhammed Çamarısı (Ahmet Yesevi İ.Ö.O)
2) Musa Gökan   (         "              "         )
3) Suat Acar (      "                 "                )
YILDIZ ERKEKLER(Takım)
1) Ahmet Yesevi İ.Ö.O (6)
2) Ahmet Yesevi İ.Ö.O B takımı (36)
3) K. Sarıçubuk 81 (39)

BÜYÜK BAYANLAR(Ferdi)        

1) Sanem Dalgıçlar (Osman Ülkümen Lisesi)
2) Meral Küçük -Ferdi- 
3) Gülşah Erten (Osman Ülkümen Lisesi)
BÜYÜK BAYANLAR(Takım)
1) Güngören Osman Ülkümen Lisesi
2)....................................................................
3).....................................................................
BÜYÜK ERKEKLER(Ferdi)

1) Metin Yılan (Osman Ülkümen Lisesi)
2) Gökhan Taş (              "                      )
3) Muzaffer Şırış (İst. Vet. Atl. Klp.)  
BÜYÜK ERKEKLER(Takım)

1) Osman Ülkümen Lisesi (12)
2) K. Sarıçubuk 81 (20)
3) Zeytinburnu Spor Komp. (36)
MASTER BAYANLAR 

1) Rukiye Akın 1) Fatma Usta 1) Kudret Kupsi
2) Emine Varol
3) Yaşar Akın
MASTER ERKEKLER
30 - 39 YAŞ  40-49 YAŞ 30-39 YAŞ 40-49 YAŞ 50-59 YAŞ
1) Barbaros Fıral 1) Erol Dolu
2) Feyzullah Yetgin 2) Mehmet Kanca2) Hamdullah Avcı
3) Recai Lekesizalın
60-69 YAŞ 70 VE ÜSTÜ
1) İrfan Ürk 1) Zahit Atalay
SPASTİK ÇOCUKLAR
1) Bülent Küçükrendeci

2002 Nisan ayında başlayan ve Haziran ayı içerisinde sona eren İstanbul Amatör Minik ve Yıldız futbol müsabakalarında minik ve yıldız takımlarımız kendi gruplarında dereceye girmişlerdir.
Her yıl Langa spor ile ortaklaşa yazar Uğur Mumcu adına düzenlediğimiz turnuvanın 10. su 22/06/2002 - 29/06/2002 tarihleri arasında Langa Spor, K. Sarıçubuk 81 Spor Kulübü, Kadırga Spor, Sancak Spor, Sakarya İMÇ,  İstanbul spor, Mercan Spor, Gençler Gücü Spor, Çağrı Spor, Aydeniz Spor, Feriköy Paşa mahlesi Spor, Halide Edip Adıvar Spor, Yeşilgöle Spor ve Yetişmiş Spor Kulüpleri katılımıyla gerçekleşmiştir.   Turnuvamız basın ve yayın organlarında büyük bir ses getirmiştir. Turnuva sonucunda dereceye giren spor kulüplerine ödüllerini Cumhuriyet gazetesi spor yazarı, Langa Spor kulübü başkanı Besim Gülmez, Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübü Başkanı Murat Yıldırım vermiştir.Turnuvanın finalinde Kumkapı Sarıçubuk'u 8 - 3 yenen İstanbul Spor turnuvanın şampiyonu olmuştur. Müsabakalar sonucunda yapılan ödül töreninde şampiyon olan İstanbul Spor A.Ş ile ikinci olan Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulüplerine ödülleri eski Milli sporcularımızdan Güngör Tetik verirken, turnuvanın 3. Çağrı Spor ile turnuvanın en centilmen takımı Langa Spor Kulübüne ödülleri Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor kulübü başkanı Murat Yıldırım tarafından verilmiştir. Ayrıca turnuvada mücadele eden tüm spor kulüpleri ve antrenörlerine turnuvanın 10. yıl anısına hazırlanan katılım belgeleri verilirken, tüm sporculara da kitap hediye edilmiştir. Turnuvaya CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da telgraflarıyla katılarak tüm sporculara ve tüm spor kulüplerine iyi dileklerini sunmuşlardır.
Kulübümüzün 2002/2003 sezon açılışı 2002-Ekim ayı içerisinde Langa ve Kumkapı Sarıçubuk 81 spor kulüplerine ait tesislerde Langa Spor ile ortaklaşa Eminönü ilçesinin siyasi parti başkanları ve temsilcileri, Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulüplerinin üyeleri, sporcuları ve geniş bir halk kitlesinin katılımıyla yapılmıştır. Sezon açılışı sonrasında her iki spor kulübünün sporcu ve üyelerine kendi tesislerimizde yemek sunulmuştur.
Kasım ayı sonunda kulüp yönetim kurulumuz sporcu ve üyelere tesislerimizde iftar yemeği vermiştir.

Güncel Haber / Duyuru