Sivas Bilgi Bankası / Yerleşimler ok.gif (105 bytes)GERİ    Sivas / Zara İlçe Merkezi/ Genel Bilgiler

Kayıt ve bilgi güncellemeleriniz içinform.gif (1343 bytes)doldurunuz...©

  |*SİVAS İZ BIRAKANLAR|*|

|*ZARA İz Bırakanlar!...:/Kayıt...

*Yörenizle ilgili kültür - sanat, spor ve kişilikleriyle iz bırakan tarihi ve güncel kimlikleri kısa özgeçmişleriyle birlikte bu bölümde bulundurmak için fotoğraf, görüntü ve diğer belgeleri sivastr@sivastr.net e-iletisiyle gönderebilirsiniz...
*Sayfada sadece İLGİLİ KÖY, bağlı MAHALLE ve MEZRALARA KAYITLI  kimliklere ait veriler bulunmaktadır......
*Doğru Tasnif için İLÇE-BELDE-KÖY-MEZRA ADI ve Aile SOYADI-LAKAP ve SOY bilgilerinizi belirtiniz...
------------------------------------------------
NOT: Mesajlarınıza yanıt vermek ve iletişimin sürekliliği açısından ulaşılabilir e-posta adresinizin aktif olmasına dikkat ediniz...Doldurduğunuz FORM'daki iletişim bilgilerinizin yayınlanmasını istemediğiniz satırlarının yanına (*) işareti koyarsanız bu veriler sitede yayınlanmaz. Diğer veriler açık Mesaj olarak ilgili sayfalarda bulundurulur. Güncelleme ve kayıt yenileme için ilgili formu tekrar doldurunuz...
* ....... * ....... * .......

A.Vahap Sümbüloğlu

1953 yılında Sivas ili Zara ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu Zara'da, liseyi Sivas'ta tamamladı. 1970-1971 yılında kayıt yaptırdığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden 1975 yılında pekiyi derece ile mezun oldu. 1976 yılında Tekirdağ Muratlı İlçesi Lisesi'nde Felsefe Öğretmeni olarak göreve başladı. Yedek Subay olarak Kıbrıs'ta tamamladığı askerlik görevi sonrasında Sivas Zara Lisesi Felsefe Öğretmenliği görevine atandı. Aynı yıl müdür yardımcısı ve bir yıl sonra da Müdür Başyardımcılığı görevine getirildi. 15 yıl Zara'da kaldıktan sonra 1992 yılında Sivas İl Turizm Müdürlüğü görevine atandı.
    Kamu yararına çalışan çok sayıda derneklerde yöneticilik ve başkanlık yaptı. Çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda yazısı ve basıma hazır kitapları vardır. Antika-filateli ve numismatik hobileri olup birikimlerini çeşitli zamanlarda sergilemiştir. Çeşitli Kurum ve kuruluşlardan çok sayıda ödül almıştır.
    Evli ve iki çocuk babası olup her ikisi de üniversite öğrencisidir.
Uzun dönem İl Turizm Müdürlüğünü başarıyla yürüten Değerli dostumuz 5-12 -2001  tarihinde  elim bir trafik kazası sonrası vefat etmiştir..

**

*Zaralı Halil: ( İnce Halil ) (1902-1964) Asıl adı Halil Söyler olup Zaralı İnce Halil adıyla ün yapmıştır. Kimsesiz kalıp çocuk yurdunda kalan Zaralı Halil, doldurduğu plaklarla tüm ülkede üne kavuşmuştur.

*Dr. Mitat Tulunay**

Kayıt ve bilgi güncellemeleriniz için FORM doldurunuz

©

Sivas Bilgi Bankası